Αθήνα 21 Ιουνίου 2017
Α.Π: 8036
H Ε.Γ της Ο.Ε.Ν.Γ.Ε εκφράζει τη συμπαράσταση της στον αγώνα των συμβασιούχων στους Ο.Τ.Α.
Καταγγέλλουμε την κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ - ΑΝΕΛ που ετοιμάζεται να απολύσει χιλιάδες συμβασιούχους με πρόσχημα την απόφαση του Ελεγκτικού Συνεδρίου, που έκρινε αντισυνταγματική την παράταση των συμβάσεων μέχρι το τέλος του 2017.
Απαιτούμε:
-Να μην απολυθεί κανείς εργαζόμενος.
-Μόνιμη και σταθερή δουλειά για όλους.
Καλούμε τις Ενώσεις σε όλη τη χώρα να εκφράσουν την αλληλεγγύη τους στο δίκαιο αγώνα των χιλιάδων συμβασιούχων στους δήμους. Ο αγώνας για την υπεράσπιση του δικαιώματος στη μόνιμη και σταθερή δουλειά είναι υπόθεση όλων μας.
![](https://static.wixstatic.com/media/11d965_ce10dbdc321b4d63ae41bdbd9867dd5d~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_98,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/11d965_ce10dbdc321b4d63ae41bdbd9867dd5d~mv2.jpg)