Ευρεία ανοικτή σύσκεψη με θέμα την επιχειρούμενη ιδιωτικοποίηση της Δημόσιας Υγείας – Συνεργασίες Δημόσιου Ιδιωτικού Τομέα (ΣΔΙΤ) και την μετατροπή του ΠΓΝΛ σε Νομικό Πρόσωπο Ιδιωτικού Δικαίου (ΝΠΙΔ), πραγματοποίησαν το απόγευμα της Παρασκευής, η Ένωση Ιατρών Νοσηλευτηρίων Κέντρων Υγείας Λάρισας (ΕΙΝΚΥΛ) και ο Σύλλογος Ιατρών ΕΣΥ Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας (ΠΓΝΛ) στο αμφιθέατρο του «Μύλου του Παππά».
Κύρια εισηγήτρια της εκδήλωσης ήταν η κ. Αφροδίτη Ρέτζιου, Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Ενώσεων Νοσοκομειακών Γιατρών Ελλάδας (ΟΕΝΓΕ).
Δείτε βίντεο:
![](https://static.wixstatic.com/media/11d965_ec58a3284f2d48ffa1bbc88d99a0e8cb~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_98,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/11d965_ec58a3284f2d48ffa1bbc88d99a0e8cb~mv2.jpg)